Седем камери измерват температурата на влизащите в България през Дунав мост при Русе пътници. Това се случва под надзора на служителите на Регионалната здравна инспекция.
Четири от тях са предназначени за леки автомобили и автобуси, две за камиони и една е монтирана на резервното трасе.
Шофьорите застават пред тях и ако отчетената им температура е под 37,6 градуса, могат да влязат в страната.
Термокамерите се следят в реално време 24 часа от здравните инспектори.
За по-красив град: Герои от приказки украсяват сградите в столичния квартал "Гео Милев"
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Заради забавен ремонт: Жители на бургаския квартал "Сарафово" излязоха на протест
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра