"Призовавам всички протестиращи днес срещу провеждането и признаването на изборите за президент на Русия в окупираните територии на Украйна, да изразят свободно, но мирно своята позиция". Това написа кметът на София Васил Терзиев във Фейсбук.
Днес пред руското посолство в София се проведе протест срещу президентския вот в Русия, организиран от "Ние идваме". Протести има и в Русия. Противниците на Владимир Путин подготвят демонстрации по призива на вдовицата на опозиционния лидер Алексей Навални.
Междувременно на територията на посолството в София се изви дълга опашка от руски граждани, живеещи у нас, които искат да упражнят правото си на глас.
Васил Терзиев призовава гражданите да проявяват уважение и да се въздържат от агресия и провокации
"Всяка информация, че Столичната община е забранила провеждането на протести не отговаря на истината. Моите убеждения са ясни и както целия свободен свят, изразявам несъгласието си с провеждането на избори за президент на Русия в окупираните територии на Украйна. Друга позиция не може да има. Като кмет на София моята първа задача е да се погрижа за реда и сигурността на хората в града и това включва протестиращите днес", пише още кметът.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?