Започна тестването за COVID-19 на персонал в социалната сфера в Асеновград. То ще обхване общо 54 служители от 3 социални институции, разположени на територията на общината. Служителите ще бъдат тествани с PCR тестове.
В Център за настаняване на деца и младежи от семеен тип в Асеновград днес са взети проби на 14 души.

Следващия понеделник - 11.05.20 г., ще бъдат изследвани 18 служители от Комплекс за социални услуги „Гергана“ в село Нареченски бани, който обединява два Центъра за настаняване на деца без увреждания от семеен тип.
В същия ден ще бъдат взети проби и от още 22 души персонал, работещи в Дом за пълнолетни лица с физически увреждания в Асеновград.
След като приключи тестването на служителите, ще започне изследването и на потребителите.
Автор: Димитър Димитров
Рекорден брой български плажове са с отличие "Син флаг" - какви са критериите?
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"