Тежък жребий за Ботев в квалификациите на Лига Европа

Българският тим ще бъде домакин на първата среща, която по програма трябва да се играе на 11 юли в Пловдив.

ботев пловдив спечели купата българия футбол четвърти път историята зрелищен финал лудогорец
16:18, 18.06.2024
Чете се за: 00:37 мин.

Носителят на Купата на България Ботев Пловдив ще играе със словенския Марибор в първия кръг от квалификациите в Лига Европа. Това отреди тегленият в централата на УЕФА в Нион жребий.

През миналия сезон Марибор завърши на второ място в първенството на Словения, като остана на 12 точки от шампиона Целе.

Ботев ще бъде домакин на първата среща, която по програма трябва да се играе на 11 юли в Пловдив. Реваншът в Словения е седмица по-късно.