Тик Ток, една от най-популярните социални мрежи, обяви, че се присъединява към Кодекса на ЕС срещу незаконната реч на омраза.
Към него вече са се присъединили Facebook, Microsoft, Twitter, YouTube, Instagram, Daily Motion и Snapchat, наред с други.
Решението на Тик Ток беше приветствано от еврокомисаря по правосъдието Дидие Рейндърс.
"С подписването на нашия Кодекс за поведение TickTock демонстрира силен ангажимент за борба с незаконната реч на омраза в интернет. ЕС се нуждае от стабилно сътрудничество с основни участници като тези, за да направи онлайн средата по-безопасна", каза Рейндърс.
Според последните констатации от доклад относно Кодекса за поведение, платформите са премахнали 71% от съдържанието си през последните месеци, тъй като то се счита за незаконна реч на омразата.
Кодексът съществува от 2016 г.
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
С 20% по-големи кредити са изтеглили българите през първите 9 месеца на годината