Тилев донесе победата на Арда над Черно море

от Димитър Русев , Източник: БНР
17:46, 06.03.2021
Чете се за: 00:37 мин.
тилев донесе победата арда черно море

Арда победи Черно море с 1:0 и се приближи до топ 3 в Първа лига. Тимът от Кърджали се изравни по точки с третия Локомотив Пловдив и е на точка от втория ЦСКА, които по-късно днес излизат в дербито на кръга. Иван Тилев отбеляза единствения гол в края на първата част.

Черно море първи стигна до голово положение след половин час игра. Бърза контраатака на варненци завърши с пас на Родриго към Илиан Илиев, който напредна и стреля силно с левия крак, но топката срещна страничния стълб.

Арда поведе минута преди почивката, когато Иван Тилев бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и с прецизен удар не остави шансове на вратаря на Черно море - 1:0 за Арда.

След почивката гостите от Варна опитаха натиск в търсене на изравнителен гол, но отлично подредената защита на Арда не допусна сериозни опасности пред вратата на Иван Караджов.

Пет минути след почивката играчите на Черно море поискаха дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов, но реферът Георги Кабаков прецени, че няма основание да посочи бялата точка.