Томова започна с победа на силен турнир по тенис в Хърватия

вики томова започна победа португалия
17:45, 31.05.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Първата ни ракета на България при жените Виктория Томова се класира за втория кръг на силния "WTA 125" турнир в хърватския град Макарска.

Томова победи 196-ата в света Оксана Селехметева от Русия със 7-6(5), 4-6, 7-5. Срещата продължи 2 часа и 48 минути. Във втория кръг Вики ще играе срещу №184 в света Линда Носкова от Чехия.

Томова изпусна на два пъти преднина от пробив в първия сет за да се стигне до тайбрек. В него българката изостана с 0-4 и 2-5 точки, но спечели последните пет разигравания за да поведе в сетовете.

Във втората част Вики навакса пасив от 2-4 до 4-4, но загуби следващите два гейма за 4-6.

Третата решителна част отново започна с преднина от 4-2 в полза на рускинята. Томова обаче направи обрат за 5-4. При 6-5 българката успя при третия си мачбол на сервис на Селехметева да затвори мача в своя полза.

Така Томова си осигури 2000 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 140-ото място.

Първата детска железница у нас става на 60 години
Шестокласничка от Русе е сред финалистите на международния конкурс "Санремо джуниър"