Торино спря Лацио и нанесе първа загуба на "орлите" от над два месеца насам

торино спря лацио нанесе първа загуба орлите два месеца насам
09:37, 23.04.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Лацио загуби изненадващо от Торино с 0:1 у дома в двубой от 31-ия кръг на италианската Серия А.

На "Олимпико" "биковете" стигнаха до трите точки след точната интервенция на Иван Илич малко преди почивката. През второто полувреме домакините така и не съумяха да се доберат поне до изравнително попадение и така допуснаха първо поражение в Лигата от 11 февруари насам, когато отстъпиха на Аталанта с 0:2 пред собствена публика. Отборът на Маурицио Сари бе и в поредица от четири поредни победи в първенството. Съставът остава втори в класирането с 61 точки, на осем пред петия Милан в борбата за топ 4, като шампионите тепърва ще играят своя мач. Торино е десети с 42 пункта.

В следващия кръг "биковете" посрещат борещия се за място в зона Шампионска лига Аталанта, докато Лацио гостува на друг кандидат за четворката - Интер.

В късния съботен мач, Сампдория и Специя поделиха точките след 1:1 в Генуа. Бруно Амионе откри за домакините през първата част, но резервата Даниеле Верде изравни за гостите след около час игра.