"Това е предателство по отношение на българските интереси за Северна Македония и некадърната финансова политика. Има достатъчно документи какви ги върши Кирил Петков за Северна Македония", заяви Тошко Йорданов от "Има такъв народ".
По думите му Асен Василев се е оказал лош финансов министър.
"Изхарчи бюджета на държавата предварително, пълнеше дупки от бюджета от енергийните дружества, от Министерството на енергетиката", допълни Тошко Йорданов.
Той призова Кирил Петков да бъде попитан защо се фокусира върху Гроздан Караджов, а не отговаря по същество на нещата. Според Тошко Йорданов от "Продължаваме промяната" са направили бюджета без да се консултират с коалиционните си партньори.
Слави Трифонов: Изтеглям министрите на ИТН и слагам край на тази коалиция
"На чий коалиционен съвет да отидем като вече не сме в тази коалиция. Въпрос на процедура е да бъдат депозирани оставките на министрите от "Има такъв народ". Ние не сме в управлението, как си представят половината ни група да гласува за тях, как си представя Кирил Петков да управлява без мнозинство. Ако това правителство си замине, което е най-логичното, вероятно ще има нови преговори за нови неща, как ще протекат - аз не съм врачка. Кирил Петков лъже и взима емоционални решения, което не е професионално", каза още Тошко Йорданов.
Силви Кирилов: Tвърденията за „десетократно завишени цени“ при обществената поръчка за скринингови тестове не са истината
Министър Христанов: Трябва да се засили граничния контрол заради вноса от Южна Америка
След бурни дебати в НС: Ограничението на изборните секции в страните извън ЕС е окончателно
Европейската прокуратура призна Теодора Георгиева за виновна, иска уволнението й
Подготовката за изборите: Премиерът Андрей Гюров се среща с новите областни управители
Бъдещето на Украйна: Делегация от Киев се среща с пратениците от САЩ