Тотнъм чака дълго, но все пак взе свото от Уикъмб за ФА Къп

11:55, 26.01.2021
Чете се за: 00:28 мин.
тотнъм чака дълго все пак взе свото уикъмб къп

"Шпорите" спечелиха убедително с 4:1 при гостуването на Уикъмб в мач от 4-ия кръг на турнира за ФА Къп.

Успехът за играчите на Жозе Моуриньо дойде, след като те изиграха силно второ полувреме, тъй като през първите 45 минути домакините дадоха сериозен отпор.

Уикъмб дори поведе в резултата в 25-та минута чрез Фред Одиенинма, но в самия край на полувремето Гарет Бейл донесе равенството.

След почивката обаче Тотнъм натисна сериозно съперника си, но все така не намираше верния път към вратата на отбора от Чемпиъншип.

Все пак логиката възтържествува в 86-та минута, когато Хари Уинкс отбеляза за 2:1 в полза на Тотнъм.

Разочаровани от случилото се, до края тима на Уикъмб инкасира нови два гола, дело на Танги Ндомбеле.

Така в следващия етап "шпорите" ще гостуват на състава на Евертън в едно от дербитата на 5-ия кръг от турнира за ФА Къп.