Тотнъм го очаква трудно гостуване на Брайтън

Срещата на стадион "Амекс" започва в 21:30 часа

тотнъм записа категоричен успех нюкасъл мач висшата лига
08:40, 28.12.2023

Брайтън посреща Тотнъм в двубой от 19-ия кръг на английската Висшата лига. Срещата на стадион "Амекс" започва в 21:30 часа.

Домакините спечелиха само два от последните си 12 мача в лигата, така че се нуждаят от подобряване на играта. Въпреки това, тимът е труден орех за разбиване на собствен терен, като "чайките" са загубили само четири от последните си 20 мача в лигата на "Амекс Стейдиъм", отстъпвайки само на Уест Хем от девет мача този сезон.

На 23 декември Тотнъм записа трета поредна победа в английската Висша Лига и се възползва от грешките на останалите отбори в челото в този период.

Тимът се измъчи срещу Евертън, макар и да поведе с 2:0 още до 18 минута. След почивката „карамелите“ бяха по-добрият тим и малко им остана да си тръгнат с точка. Техен гол бе отменен, а в добавеното време уцелиха и греда.

В крайна сметка днешните гости на практика са в борбата за титлата при пасив от само шест точки от Ливърпул и то с предстоящ мач на „Амекс Стейдиъм“ днес.