Тотнъм освободи временния си наставник Кристиан Стелини

22:28, 24.04.2023 (обновена)
тотнъм освободи временния наставник

Временният наставник на Тотнъм Кристиан Стелини беше освободен от клуба тази вечер, потвърди президентът на "шпорите" Даниел Леви.

Раздялата с италианеца идва малко повече от 24 часа след разгромната загуба с 1:6 от Нюкасъл, което бе и най-тежкото поражение за лондончани от началото на сезона.

По този начин Стелини, който замени напусналия Антонио Конте, се задържа на поста в едва четири мача, в които постигна една победа, едно равенство и две загуби.

"Кристиан пое отбора в много труден момент от сезона. Благодаря за професионалното отношение на целия му щаб в тази тежка част от кампанията ни", заяви босът на Тотнъм Даниел Леви.

Той потвърди още, че до края на сезона тимът ще бъде воден от Райън Мейсън. 31-годишният англичанин вече веднъж е бил временно начело на лондончани в края на сезон 2020/21 след уволнението на Жозе Моуриньо.

Мейсън поема Тотнъм на 6 точки от място в зона Шампионска лига, а в повторния си дебют този четвъртък ще се изправи на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" срещу Манчестър Юнайтед.