Тотнъм постигна десета шампионатна победа в гостуването на Нотингам Форест

Десета шампионатна победа за "шпорите" през сезона

23:58, 15.12.2023
Чете се за: 01:55 мин.
тотнъм постигна десета шампионатна победа гостуването нотингам форест

Тотнъм победи Нотингам Форест с 2:0 в първия мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Ричарлисон и Деян Кулусевски се разписаха за гостите.

"Шпорите" играха по-офанзивно в хода на първото полувреме на стадион "Сити Граунд" в Нотингам. Още в 3-ата минута Хюн-Мин Сон се озова очи в очи с Мат Търнър, но вратарят спаси.

Лондончани поведоха в резултата в добавеното време на първата част. Ричарлисон засече с глава центриране в наказателното поле на Деян Кулусевски.

След почивката домакините потърсиха изравнителен гол. Попадение на Антъни Еланга бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

Столичани удвоиха аванса си, с което подпечатаха своя успех. Деян Кулушевски отправи плътен удар право в Мат Търнър, но стражът изби топката в собствената си врата.

Възпитаниците на Анге Постекоглу завършиха срещата с човек по-малко на терена. Ив Бисума бе изгонен с директен червен картон за влизане с бутоните напред.

В продължението на двубоя Нико Уилямс се опита да осигури почетен гол за мидландци, но стреля по земя в дясната греда.

Тотнъм остава на 5-ата позиция в класирането с актив от 33 точки. Нотингам Форест заема 17-ото място в подреждането с 14 пункта.