Тотнъм се настани в топ 4 след хеттрик на Сон

тотнъм измести манчестър юнайтед петото домакински успех уест хем
21:25, 09.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Тотнъм победи Астън Вила с 4:0 в мач от 32-рия кръг на Висшата лига. Хюн-Мин Сон се отчете с хеттрик, а новото попълнение Деян Кулушевски също бе точен.

"Шпорите" откриха резултата още в 3-ата минута. Хюн-Мин Сон стреля с едно докосване от вътрешността на наказателното поле.

Това разгневи "вилъните", които отправиха седем точни удара до почивката, но стражът на лондончани отрази всяка една опасност пред неговата врата.

След паузата възпитаниците на Антонио Конте заличиха интригата в срещата. Деян Кулушевски удвои преднината на столичани с удар по диагонала.

Хари Кейн и Хюн-Мин Сон покачиха рекорда си за най-много голови комбинации във висшата лига с ново голово взаимодействие, завършено от корееца за 3:0. Франк Лампрард е единственият футболист с повече асистенции към един играч (Дидие Дрогба) в шампионата от Хари Кейн.

Крилото на гостите завърши хеттрика си в 71-ата минута, след като отправи удар от вътрешността на наказателното поле.

Тотнъм остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 57 пункта. Астън Вила заема 12-ото място в подреждането с 36 точки.