Тотнъм стори немислим обрат и надви Лестър с 2 гола в последните 2 минути

тотнъм преодоля шампиона англия без хари кейн
23:34, 19.01.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Тотнъм победи Лестър с 3:2 в отложен мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Патсон Дака откри резултата, а Хари Кейн изравни. Джеймс Мадисън върна преднината на тима си, но резервата Стивън Бергвайн донесе победата на "шпорите" с две попадения в последните 2 минути на мача.

Срещата започна с изстрел на Хари Кейн, изчистен от голлинията от Люк Томас. Нападателят отново можеше да се разпише, но нацели напречната греда, след като засече с глава центриране от ъглов удар.

Патсон Дака даде аванс на домакините с първия им точен удар в мача. Това е 8-ият гол на нападателя във всички турнири, като само Джейми Варди има повече от него - 11 попадения.

Пиер-Емил Хойберг отправи нов опасен удар, който отново бе изчистен от голлинията, този път от Марк Олбрайтън.

Хари Кейн възобнови равенството, след като бе изведен от Хари Уинкс. Това е неговият гол № 250 на клубно ниво. Минути по-късно англичанинът отново се озова сам срещу Каспер Шмайхел, но путира високо над вратата.

През второто полувреме Джеймс Медисън завърши многоходова комбинация за "лисиците", за да направи резултата 2:1.

Стивън Бергвайн се разписа 8 секунди преди изтичането на продължението от пет минути. В 97-ата минута нидерландецът бе изведен сам срещу вратаря от Хари Кейн и донесе трите точки на лондончани.

Тотнъм постави рекорд за отбор, който печели мач, след като е изоставал в резултата след 94:52 минути игра.

Тотнъм се изкачи до 5-ата позиция в класирането с актив от 36 точки. Лестър е 10-и с 25 пункта.