"Шпорите" остават непобедени във Висшата лига

00:01, 28.10.2023
Чете се за: 01:40 мин.
Хюн-Мин Сон Брендън Джонсън Тотнъм

Тотнъм победи Кристъл Палас с 2:1 в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Играчите на Агне Постекоглу стигнаха до трите точки след автогол на Джоел Уорд и попадение на Хюн-Мин Сон.

През първото полувреме на стадион "Селхърст Парк" в английската столица Лондон домакините застрашиха вратата на Гиермо Викарио. Италианският вратар спаси шутове на Джордан Аю и Одсон Едуар.

След почивката "шпорите" се възползваха от първата си по-опасна ситуация в нападение и откриха резултата. Джоел Уорд со отбеляза автогол, в опит да пресече прострелно подаване в наказателното поле на Джеймс Мадисън.

Не след дълго появата появата на Брендан Джонсън на терена даде резултат. Уелският национал имаше ключова роля в многоходова акция за гостите, завършена с удар от движение на Хюн-Мин Сон за 2:0.

В добавеното време на двубоя Джордан Аю донесе почетно попадение за "орлите" с плътен удар в далечния ъгъл.

Тотнъм остава на върха в класирането с актив от 26 точки. Кристъл Палас остава на 12-ото място в подреждането с 12 пункта.

Гранична полицайка се самопростреля при гонка с мигранти
Англия спечели бронзовите медали на световното първенство по ръгби след здрава битка с Аржентина