Тотнъм взе лондонското дерби с Брентфорд

тотнъм преодоля шампиона англия без хари кейн
23:14, 02.12.2021

Тотнъм победи Брентфорд с 2:0 в лондонското дерби от 14-ия кръг на Висшата лига. Серхи Каньос изпрати топката в собствената си врата през първата част, а Хюн Мин-Сон бе точен след почивката.

Възпитаниците на Антонио Конте се възползваха от домакинския натиск и поведоха в резултата в 12-ата минута. Хюн Мин-Сон центрира топката, но капитанът на гостите Понтус Янсон бе позициониран добре и игра с глава. Бранителят злощастно изпрати кълбото в главата на своя съотборник Серхи Каньос, който след рикошет си отбеляза автогол.

През втората част Хари Кейн пропусна първата по-опасно ситуация за шпорите в срещата. Нападателят се озова очи в очи с Алваро Фернандес, но стражът отрази удара му.

В 65-ата минута домакините удвоиха аванса си. Серхио Регилон бе изведен по левия фланг от Хари Кейн. Испанецът проби и подаде успоредно на голлинията към Хюн Мин-Сон, който изпрати топката в празната врата за крайното 2:0.

Тотнъм заема 6-ата позиция в класирането с актив от 22 точки. Брентфорд е 12-и с 16 пункта.

Манчестър Юнайтед обърна Арсенал в 5-голов спектакъл на "Олд Трафорд"