Няколко товарни вагона, предвидени за преработка на скрап, горяха близо да надлез "Надежда" в района на Централната жп гара на София.
Огънят е възникнал следобед, а сигналът е подаден в пожарната около 16.20 ч. Движението на влакове не е спирало и не е имало опасност за хора и сгради в околността. Няма данни за замърсяване на въздуха от пожара.

За около половин час четири пожарни екипа са потушили пламъците. Разследват се две основни версии за инцидента - човешка небрежност или искра от контактната мрежа.

Васил Терзиев: Спестихме над 81 млн. евро от чистота в районите “Слатина”, “Подуяне” и “Изгрев” за следващите 5 години
Ниското ниво на Дунав позволи да бъдат документирани базите на Константиновия мост при с. Гиген
Христо Широков: Не съм се укривал, обвинението срещу мен е политически натиск
Тийнейджърите, обвинени в жестокото убийство на мъж в Пловдив, остават в ареста
Образуваха досъдебно производстово по случая с насилие над дете в Радомир
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят