И докато във Вашингтон световните лидери обсъждаха стратегията си за справяне с войната в Украйна, унгарският премиер Виктор Орбан, се отправи на своята "Мисия за мир" пет точка нула.
А тя се състоя в Мар А Лаго - имението на бившия американски президент Доналд Тръмп в Палм Бийч, където двамата са разговаряли. За това става ясно от видеоклип, публикуван във Фейсбук страницата на Орбан. В пост в социалните медии Орбан пише, че се обсъдили вариантите за мир и -цитат - "Добрата новина деня - той ще намери решение".
В рамките на 10 дни Виктор Орбан, чиято страна пое ротационното председателство на Европейския съвет, посети Киев, Москва и Пекин - въпреки протестите на Брюксел. Реакциите на закъсняха - Виктор Орбан вече нанесе значителни щети по време на първите 12 дни на ротационното председателство, се казва в изявление на германското външно министерство.