Транспортният министър Николай Събев обяви, че 5G мрежите трябва да бъдат развивани от телекомите така, както предварително са заявени.
Събев поясни, че вчера е имало среща, на която някои моменти са изяснени.
"Инвестициите, които ние ще направим, за да подобрим капацитета на държавната мрежа, са добра точка за стартиране за бъдещо сътрудничество между държавата и телекомите", посочи Събев.
По думите му са намерени допирни точки и те ще продължават да се развиват.
Събев коментира и темата за летище "Равнец". Той е категоричен, че няма спор между общината и държавата.
"Общината обсъжда инвестиционни намерения и проекти, свързана с ползване на тази част, в това число и летище "Равнец", което е бивше военно летище. Ние предварително заявихме, че подкрепяме всички инвестиционни намерения и не бихме могли да препятстваме инвеститори в Община Бургас да инвестират. Бихме искали да се резервира правото и възможността това летище да функционира в бъдеще. Това е много важно", посочи още Събев.
Особеният управител на "Лукойл": Цените са високи заради недостига на готови горива
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Схема за източване на средства във водния сектор – нанесени са щети на 6 дружества
Прието на първо четене: Една трета от всички директорски позиции в публичните компании трябва да са заемани от жени
Повишение на нивото на Дунав: Реката се покачи в почти целия български участък
Повече полети до Бургас за „Евровизия“: Как ще се придвижват гостите на конкурса?