трети отбор окупира върха лига
от БНТ , Източник: БГНЕС
19:41, 30.10.2021
Чете се за: 01:12 мин.

Отборът на Севиля постигна домакинска победа над Осасуна с 2:0 в двубой от 12-ия кръг на испанската Ла Лига.

Андалусийците откриха резултата пет минути преди края на първото полувреме чрез Диего Карлос. Точно час след началото на срещата домакините стигнаха до втори гол чрез Лукас Окампос.

До края на срещата не паднаха нови попадения и така възпитаниците на Юлен Лопетеги изравниха Реал (Мадрид) и Реал (Сосиедад) на върха в подреждането – и трите тима са с по 24 точки.

Бетис може да събере същия актив при успех над шампиона Атлетико (Мадрид) на „Уанда Метрополитано“ в неделя. Осасуна допусна първа загуба извън дома и заема седмото място с 19 точки.

В следващия кръг Севиля гостува на Бетис в градско дерби, докато памплонци приемат Реал (Сосиедад).