Третият поставен Тейлър Фриц продължава към Топ 8 на турнира в Акапулко

Надпреварата изненадващо напусна Каспер Рууд след трисетова загуба от квалификанта Таро Даниел от Япония

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:17, 02.03.2023
третият поставен тейлър фриц продължава топ турнира акапулко

Тейлър Фриц продължава успешното си представяне на АТР 500 турнира в Акапулко.

Американецът, който е бивш финалист, нямаше трудности срещу Денис Шаповалов на осминафиналите. Фриц се справи със съпротивата на левичаря за час и 17 минути на корта, за да се наложи с 6:4 6:4. С успеха си третият поставен в схемата, се класира за четвъртфиналната фаза, където ще срещне сънародника си Франсис Тиафо.

Турнирът в Акапулко се явява генерална репетиция за Фриц преди Мастърса в Индиън Уелс, започващ идния понеделник. Световният номер 5 ще има тежката задача да защитава трофея си от миналия сезон, когато надигра Рафаел Надал в спор за отличието в родната си Калифорния.

В Топ 8 на турнира в Акапулко намери място и Холгер Руне, който даде само два гейма на Нуно Борхес. Надпреварата изненадващо напусна Каспер Рууд след трисетова загуба от квалификанта Таро Даниел от Япония.

Христо Проданов: Очакваме повече от 7% след вота, защото защитаваме уязвимите хора в България
Теменужка Петкова: България има нужда от стабилно и редовно правителство и от работещ парламент