Три български отбори излизат в срещи реванш във волейболната Купа на претендентите

три български отбори излизат срещи реванш волейболната купа претендентите
Снимка: ВК ЦСКА
от БНТ , Източник: bgvolleyball.com
13:32, 16.10.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Българските отбори продължават участието си на европейската сцена. Днес (16 октомври) родните представители преследват 1/16-финали в третата по сила европейска надпревара - Купата на претендентите, съответно и при мъжете, и при жените.

Мъжкият отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) се нуждае само от два гейма, за да продължи напред в турнира, след като се поздрави с категорична победа с 3:0 гейма у дома.

Реваншът е от 19:00 ч. българско време в зала „Зиринио“ в гръцката столица.

При нова победа, независимо с какъв резултат, бургазлии продължават на 1/16-финали на третия по сила европейски турнир. При загуба с 0:3 или 1:3, ще има допълнителен, „златен“ гейм за определяне на крайния победител, който ще бъде на гръцка земя.

Час по-рано (18:00 ч.) волейболистките на ЦСКА се изправят срещу Панатинайкос (Атина), в реванш от третия по сила турнир в зала "Христо Ботев" в София.

В първия си мач "червените" отстъпиха с 0:3 гейма на "детелините", водени от бившия национален селекционер Драган Нешич.

Така при евентуална победа с 3:0 или 3:1 гейма на българските волейболистки, ще се играе допълнителен „златен“ гейм.

Женският отбор на Левски София гостува на словашкия ВП УКФ Нитра. Срещата е от 19:00 ч.

Момичетата на Радослав Арсов спечелиха първия си мач чисто - с 3:0 гейма, в зала "Левски София".

В реванша са им нужни само два гейма, за да продължат напред към 1/16-финалите. При по-различен развой - т.е. загуба с 0:3 или 1:3, ще се изиграе т.нар. „златен“ гейм.

ТЕЛК комисиите да получава по 100 лв. за предсрочно издадено решение?