Три бронза за България от Световното първенство по самбо в Киргизстан

три бронза българия световното първенство самбо киргизстан
20:09, 13.11.2022
Чете се за: 01:00 мин.

Българските състезатели спечелиха три бронзови медала на Световното първенство по самбо и бойно самбо в Бишкек (Киргизстан).

В последния ден на шампионата трети се наредиха Иван Хърков е категория до 79 килограма спортно самбо и Емил Незиров до 71 бойно самбо.

В петък бронз завоюва и Борислав Янаков в категория до 57 килограма спортно самбо.

Общо 12 българи участваха на шампионата на планетата.

Русия завърши на първо място в класирането по медали с 19 отличия (13 златни, 2 сребърни, 4 бронзови), пред Киргизстан с 2-1-2, Беларус с 1-3-4 и други.

Каква е ситуацията в Истанбул след експлозията - журналистът Исмаил Коркмаз пред БНТ