Двубоят между Рома и Венеция от 37-ия кръг на Серия А завърши при резултат 1:1. Давид Окереке отбеляза гол в първата минута, а Елдор Шомуродов измъкна точка за столичани, които уцелиха три греди.
Двубоят стартира с гол за гостите на стадион “Олимпико" в Рим. Давид Окереке засече с глава центриране на Матия Араму.
Преди почивката Лоренцо Пелегрини стреля в напречната греда от пряк свободен удар, а Софиан Кийине получи директен червен картон след намесата на ВАР за грубо нарушение.
След паузата Браян Кристанте също шутира в напречната греда, а Лоренцо Пелегрини я уцели повторно, отново от фаул.
Възпитаниците на Жозе Моуриньо се възползваха от численото си предимство в 76-ата минута и изравниха. Елдор Шомуродов взобнови равенството, за да оформи крайния резултат.
Рома заема позиция в класирането с актив от 60 точки. Венеция се намира на последното 20-о място в подреждането с 26 пунта. Тимът на Андреа Сончин загуби шансовете си за спасение и изпада в Серия Б.