"Трипъл-дабъл" на Крис Пол осигури поредния успех на Сънс в НБА

09:10, 29.01.2022
Чете се за: 02:27 мин.

36-годишният Крис Пол продължава със силните си изяви за своя Финикс Сънс, като тази нощ се отчете с "дабъл-дабъл" за "слънцата" при успеха им със 134:124 у дома срещу Минесота Тимбъруулвс.

Пол завърши срещата с 21 точки, 10 борби и 14 асистенции, а сериозен принос за победата имаха още Девин Букър и Камерън Джонсън, които нанизаха съответно по 29 и 23 точки.

За "вълците" Антъни Едуардс стана най-резултатен със своите 27 пункта, към които прибави и 10 борби, за да оформи "дабъл-дабъл".

Домакините от Финикс водеха в резултата през почти целия двубой, като допуснаха едно леко отпускане в средата на втората четвърт, което позволи на гостите от Минесота да наваксат пасив от 10 точки.

Скоро след този епизод обаче Сънс съумяха отново да изградят солиден аванс, който умело контролираха до края, за да се поздравят с деветата си поредна победа в редовния сезон на НБА.

По този начин те остават убедителен лидер в Западната конференция с баланс от 39 победи и 9 поражения. След загубата пък гостите от Минесота са вече с отрицателен баланс (24-25) и заемат 7-то място на Запад.