Трипъл-дабъл на ЛеБрон изведе Лейкърс до трета поредна победа в НБА

Джеймс записа 32 точки, 14 борби и 10 асистенции. За Кингс най-резултатен бе Домантас Сабонис, който също завърши с трипъл-дабъл.

трипъл дабъл леброн изведе лейкърс трета поредна победа нба
Снимка:
10:17, 27.10.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Лос Анджелис Лейкърс продължава победната серия от началото на сезона, записвайки трети пореден успех в първенството на НБА. "Езерняците" надираха Сакраменто Кингс със 131:127 у дома.

Ветеранът ЛеБрон Джеймс, който започна своя 22-ри сезон в НБА, бе над всички на паркета и реализира трипъл-дабъл - 32 точки, 14 борби и 10 асистенции, като отбеляза 16 точки в последната четвърт.

Нов силен мач за Лейкърс направи Антъни Дейвис с 31 точки и 9 борби. Синът на ЛеБерон - Брони Джеймс, не записа минути в този мач. За Кингс най-резултатен бе Домантас Сабонис, който също завърши с трипъл-дабъл - 29 точки, 12 борби и 10 асистенции, а Деарън Фокс добави 28 точки.

В друго дерби от Западната конференция Финикс Сънс победи Далас Маверикс със 114:102 като домакин. Кевин Дюрант завърши с 31 точки и 9 борби за победата, докато звездата на Маверикс Лука Дончич записа дабъл-дабъл с 40 точки и 10 борби.

Виктор Уембаняма вкара 29 точки, Джеръми Сохан добави 17 и 12 борби за успеха на Сан Антонио Спърс над Хюстън Рокетс със 109:106 у дома.

Французинът добави седем борби на сметката си.