Триумф за Льоклер, провал за шампиона в Гран при на Австралия

Шарл Льоклер
10:09, 10.04.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер спечели втора победа от началото на сезона във Формула 1, след като триумфира в Гран при на Австралия.

24-годишният състезател се качи на подиума, благодарение на доминиращия си стил от първата до последната обиколка, той водеше през цялото време на пистата "Албърт парк".

Шарл Льоклер спечели и бонус точката за най-бърза обиколка в трети пореден старт.

Големият съперник на родения в Монако пилот Макс Верстапен отпадна 19 обиколки преди края след проблем в двигателя на своя Ред бул. По този начин нидерландецът не завърши второ състезание от три старта през настоящата кампания.

На подиума се качиха Серхио Перес с Ред бул, както и Джордж Ръсел, който удържа атаките на съотборника си в Мерцедес Люис Хамилтън и за пръв път се качи на подиума като пилот на "сребърните стрели".

Победата е четвърта в кариерата на Шарл Льоклер. Пилотът има 71 точки след първите три състезания, втори във временното класиране излезе Ръсел, който е с 37. Трети е Карлос Сайнц, който отпадна още в началото на състезанието, а Серхио Перес има 30 точки след първите три старта. Верстапен е с 25 точки, спечелени от Гран при на Саудитска Арабия.

Следващото състезание във Формула 1 е за Гран при на Емилия-Романя след две седмици.

Мемфис със забележително постижение – 55 точки в една четвърт
Нинова: Ако НС реши да предоставим оръжие на Украйна, няма да подпиша - ако искат, да ме сменят!