Трудни победи за Левски и Рилски спортист

Шумен Левски Асен Великов
Снимка: Българска федерация по баскетбол
20:32, 02.04.2022
Чете се за: 03:40 мин.

Левски и Рилски спортист записаха трудни победи в мачовете си от Националната баскетболна лига.

Играчите на Левски трябваше да се поизпотят и напрегнат до последно, за да стигнат до победата при гостуването на Шумен в мач от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига, съобщиха от Българската федерация по баскетбол.

„Сините“ успяха да надвият домакина си със 72:70, след като две минути преди края изоставаха с точка. Именно силни изяви в последните 120 секунди на двубоя столичани успяха да донесат успеха им, като с основен принос за това бяха Марио Литъл, Асен Великов и Джош Паркър.

Преди това шуменци показаха много воля за победа, като спечелиха първите три четвърти.

Литъл завърши с 21 точки и 5 асистенции, 18 вкара Джош Паркър, а 12 точки вкара Зейн Ноулс.

За Шумен нов резултатен мач изигра Александър Милов – 21 точки, с 19 се включи Маркъс Майърс, а 14 точки и 12 борби записа Деян Биелич.

В следващия кръг Шумен гостува на Ямбол, а Левски приема Академик Пловдив.

Носителят на Купата на България Рилски спортист успя да се „върне от ада“, за да запише 20-та победа в НБЛ. Самоковци минаха през иглени уши и наваксаха близо 20 точки пасив, но победиха у дома Спартак Плевен със 79:77 след силни последни минути.

Домакините бяха назад в резултата почти през целия мач, но не се предадоха до последни и накрая успяха да измъкнат успеха.

Ей Джей Хес се включи от пейката със 17 точки, по 14 записаха Трей Портър (15 борби), Павлин Иванов и Деян Карамфилов.

За Спартак над всички бе Максим Корниенко с 23 точки и 14 борби. Николай Маринов вкара 14 точки.

В следващия кръг Рилски спортист ще гостува на Берое. Спартак Плевен пък остава с актив 12-10 и ще има визита на Черноморец в следващия кръг.

В другия мач от деня Черноморец победи Ямбол със 79:72. В Бургас „акулите“ зарадваха феновете си с 13-та победа за сезона.

След разменени първа и втора четвърт, резултатът на почивката бе равен – 37:37. След почивката бургазлии бяха по-стабилни, поведоха с двуцифрена разлика и въпреки, че гостите натиснаха и се върнаха до минус три точки, Черноморец успя да удържи победата.

Георги Боянов записа 24 точки и 8 борби за победителите, 15 (5 тройки) наниза Тихомир Желев, който подаде и 4 асистенции, а 14 точки и 9 борби регистрира Влатко Гранич. В игра за отбора влязоха седем баскетболисти.

За Ямбол, който бе в състав от 8 състезатели, Джеремая Пейдж наниза 26 точки, а 13 плюс 6 борби добави Кръстан Кръстанов.

В следващия кръг Черноморец посреща Спартак Плевен във важен мач за четвъртата позиция, а Ямбол посреща Шумен.

Първи митинг на Еманюел Макрон преди изборите във Франция
От специалните ни пратеници: На кръстопът между Изтока и Запада - Сърбия се готви за избори