Трудни победи за Нидерландия и Белгия в Лигата на нациите

белгия нанесе тежка загуба полша
08:30, 15.06.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Отборите на Нидерландия и Белгия записаха трудни победи в 4-ия кръг на група 4 на Лигата на нациите.

"Лалетата" се наложиха с 3:2 над Уелс в двубоя с драматичен финал.

Ноа Ланг откри резултата за домакините на стадион "Дъ Койп" в Ротердам. Нападателят се отскубна от противниковата защита и с плътен удар в близкия ъгъл даде аванс на тима си.

Коди Гакпо удвои преднината на отбора, воден от Луис ван Гаал. Футболистът стреля по земя с вътрешен удар за 2:0.

Бренън Джонсън намали пасива на "драконите" преди почивката с удар по диагонала от границата на наказателното поле.

След паузата и двата отбора играха в търсене на гол. В добавеното време на сблъсъка гостите получиха дузпа за нарушение на Тирел Маласия. Резервата Гарет Бейл изравни резултата секунди преди края на двубоя.

Домакините обаче имаха последната дума. В ответната атака резервата Мемфис Депай оформи крайния резултат, след като се възползва от неразбирателство в противниковата защита и прати топката в близкия ъгъл.

В другия мач от групата Белгия записа минимален успех над Полша с 1:0 с гол на Миши Бачуаи. Нападателят засече с глава центриране в наказателното поле на Юри Тилеманс.

Попадение на Еден Азар преди почивката не бе зачетено заради засада.

В добавеното време на второто полувреме домакините можеха да измъкнат точка, но ударът на Карол Швидерски с глава от малкото наказателно поле срещна дясната греда.

Лидер в класирането е Нидерландия с актив от 10 точки. Втори в подреждането е Белгия със 7 пункта. Полша заема 3-ата позиция с 4 точки. Уелс се намира на последното 4-о място, само с една точка.

Костадин Костадинов: Най-важното е да разберем дали премиерът си е позволявал да води двойна дипломация
Георги Свиленски: Няма тема "Македония", докато не приемем бюджета няма да се занимаваме с друго