Тунизиецът Ахмед Хафнауи спечели титлата на 800 м. свободен стил на световното първенство по плуване във Фукуока

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
15:32, 26.07.2023
тунизиецът ахмед хафнауи спечели титлата 800 свободен стил световното първенство плуване фукуока

Тунизиецът Ахмед Хафнауи спечели титлата на 800 метра свободен стил за мъже на световното първенство по плуване във Фукуока, Япония, което БНТ излъчва на живо.

Хафнауи записа резултат от 07:37.00 сек. След него финишира австралиецът Сам Шорт с време 7:37.76. Бронзовото отличие е за олимпийския и световен първенец в дисциплината Боби Финке, който остана на минута и 67 стотни след шампиона.

Хафнауи, който е действащ олимпийски шампион на 400 м. свободен стил, спечели среброто в дисциплината в откриващата вечер на шампионата.

Австралийката Моли О'Калахан подобри световния рекорд на 200 метра свободен стил за жени, като спечели златния медал с време 01:52.85 мин. Тя подобри рекорда на Федерика Пелегрини от световното през 2009 г. в Рим от 1:52.98 мин.

Френското чудо Леон Маршан завоюва втора титла на световното първенство по плуване във Фукуока
Испания и Япония са първите осминафиналисти на световното първенство по футбол за жени