В понеделник учениците няма да се завърнат по класните стаи. Това заяви след извънредна среща на здравните власти заместник-министърът на здравеопазването Димитър Петров.
Вероятно ситуацията ще се запази така през цялата следващата седмица. Преди децата да се върнат в училищата е необходимо първо да се вземат мерки за тяхната безопасност, поясни Петров.
Освен това трябва да се създаде организация на тестването им в клас, за което ще се изисква съгласието на учителите и родителите.
Здравните власти предвиждат завръщане на най-малките ученици от първи до четвърти клас от 8 ноември.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души