Удинезе удари Лацио на "Олимпико" и му нанесе трета поредна загуба в Серия "А"

23:50, 11.03.2024
удинезе удари лацио олимпико нанесе трета поредна загуба серия

Отборът на Удинезе задълбочи кризата в Лацио, побеждавайки "римските орли" с 2:1 като гост в последната среща от 28-ия кръг на италианската Серия "А".

На "Стадио Олимпико" "бяло-черните" взеха преднина малко повече от минута след началото на второто полувреме, когато Хасан Камара опита диагонален удар от дистанция, при който Лоренцо Лука протегна крак и прати топката във вратата на домакините за 1:0.

"Бианкочелестите" реагираха светкавично и още в 49-ата минута изравниха резултата, след като Матиа Дзакани опита центриране по земя, а за късмет на феновете по трибуните кълбото рикошира в Лаутаро Джанети и влетя неспасяемо във вратата на гостите.

Радостта на столичани обаче не се задържа дълго, защото само две минути по-късно Ойер Сарага получи топката на границата на наказателното поле и с премерен удар по тревата донесе крайния успех на Удинезе.

За състава на Лацио, воден от Маурицио Сари, това бе трето поредно поражение в първенството и общо четвърто във всички турнири, ако прибавим и загубата от Байерн Мюнхен, която изхвърли "бианкочелестите" от Шампионската лига.

Така "орлите" остават на 9-а позиция в класирането на Серия "А" с 40 точки, докато "бяло-черните" се изкачиха до 13-ото място с 27 пункта, отдалечавайки се на три над зоната на изпадащите.

Челси се справи с Нюкасъл в голово шоу на "Стамфорд Бридж"
Франческо Калцона: Променихме се много спрямо първия мач с Барселона