На 15 ноември 2024 г. в Българското посолство в Париж се състояха две събития – откриване на изложбата "Непознатият Рибен буквар" с редки старопечатни книги и награждаване на певицата с български корени Силви Вартан.

Силви Вартан беше удостоена с почетно звание „PROFESSOR HONORIS CAUSA” на УниБИТ. На тържествената церемония присъстваха проф. Стоян Денчев, реакторът на университета проф. Ирена Петева, зам.-ректорът проф. Тереза Тренчева.
Певицата благодари за оказаната ѝ чест и подчерта ролята на университета за развитието на образованието и културата.
По време на церемонията Силви Вартан изпя и песента "Я кажи ми, облече ле бяло".

Певицата участва и в откриването на изложбата "Непознатият Рибен буквар". В експозицията Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" представя редки старопечатни книги и запознава гостите с интересни факти, отразени в експозиционните пана. Изложбата ще гостува в централата на ЮНЕСКО в Париж и ще бъде отворена за посетители на Световната организация на 10 декември 2024 г.

Сред гостите на събитията в Посолството в Париж бяха също така директорът на Националната библиотека доц. Красимира Александрова и бившият председател на Народното събрание, бивш министър на културата и скулптор Вежди Рашидов.
Откриха изложба по повод 150 години от Априлското въстание в Обсерваторията в Рожен
Възстановено е движението и в двете посоки по АМ "Тракия" в района на 69-ия километър
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
Евтим Милошев: Национален фонд „Култура“ се нуждае от законодателна реформа, а процесите в министерството ще бъдат максимално прозрачни
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, възможно е разбитата лаборатория да е единствената у нас