УЕФА иска да разшири още броя на участниците на европейските първенства

УЕФА лого
11:18, 09.03.2022

УЕФА планира да разшири броя на участниците на Европейското първенство по футбол до 32 отбора от 2028 година.

Асоциацията на професионалните футболисти на Англия обаче е против това предложение, информира Daily Mail.

Турнирът през 2028 г. вероятно ще се проведе във Великобритания и Ирландия.

Броят на участниците на шампионата вече беше увеличен от 16 на 24, което се случи през 2016 г. УЕФА сега иска във финалите да участват 32 тима от общо 55.

Председателят на Асоциацията на професионалните футболисти на Англия (PFA) Маета Моланго обаче се противопостави на тези намерения.

Според него подобно решение ще доведе до влошаване на качеството на турнира, от което ще страдат както играчите, така и феновете.

„Това ще влоши качеството на продукта. Децата няма да видят своите идоли в най-добрия вариант. Такава е реалността. Да, може да има краткосрочни финансови ползи от разширяването, но в дългосрочен план ние вредим на продукта”, сподели Моланго.

Барселона победи Алмерия с голове на Фермин Лопес
07:33, 17.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Спортни новини 17.05.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 17.05.2024
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
20:49, 16.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.