Уелс и Полша си осигуриха финален плейоф за участие на Евро 2024

И двата отбора постигнаха убедителни домакински победи

23:40, 21.03.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Национални отбори
Уелс

Полша и Уелс ще се изправят един срещу друг във финален плейоф за класиране на европейското първенство по футбол през 2024 година в Германия. Двата отбора заслужиха сблъсъка помежду си, като преодоляха полуфиналните си изпитания.

На стадион "Кардиф Сити" в Кардиф Уелс сломи Финландия с 4:1.

"Драконите" поведоха в резултата, преди да са изминали три минути. Лукаш Храдецки спаси шут на Хари Уилсън, но Дейвид Брукс бе точен при добавката. Неко Уилямс удвои аванса на домакините с попадение от пряк свободен удар.

Преди почивката гостите намалиха изоставането си. Теему Пуки стреля от вътрешността на наказателното поле в долния десен ъгъл.

След паузата футболистите на Робърт Пейдж нанесоха нов удар две минути след подновяването на играта, с който пречупиха опонента си. Бренън Джонсън затвърди добрата си форма в мачовете на Тотнъм с гол с националната фланелка.

Капитанът на уелсците Бен Дейвис също изпрати топката във противниковата врата, но голът му бе отменен след намесата на ВАР заради засада на бившия му съотборник в Тотнъм Джо Родън.

Футболистите в червено все пак стигнаха до четвърто попадение. Резервата Даниъл Джеймс оформи крайния резултат.

От своя страна Полша постигна успех над Естония с 5:1.

Поляците поведоха в 22-ата минута, когато Пшемислав Франковски откри резултата след асистенция на футболиста на Лудогорец Якуб Пьотровски.

Скоро след средата на първото полувреме нещата за домакините допълнително се улесниха, след като Максим Паскотси получи втори жълт картон и бе изгонен.

"Дружина Полска" се възползва от численото си предимство на терена след почивката. Пьотр Желински бе точен с глава след подаване на Никола Залевски.

След асистенцията през първата част капитанът на българския шампион записа името си и сред голмайсторите. Полузащитникът отправи плътен шут извън наказателното поле за 3:0.

Играчите на Михал Пробиеж усетиха слабост у противниковата отбрана и продължиха да бележат. Карол Метс си отбеляза автогол в опит да пресече центриране във вратарското поле на Никола Залевски.

Четвърт час преди края на двубоя резервата Себастиан Шимански също записа името си сред голмайсторите. В ответната атака естонците стигнаха до почетен гол. Появилият се от резервната скамейка Кристо Хусар стреля от движение след пас по земя в наказателното поле на Маркус Соометс.

Уелс ще бъде домакин на предстоящия сблъсък във вторник, 26 март.

Изтича ултиматумът: Кой е на ход?
Александър Златков завърши на 37-о място в кратката програма на световното първенство по фигурно пързаляне