Уелс изтръгна точка от Хърватия в последните секунди на мача в Сплит

23:46, 25.03.2023
Чете се за: 01:47 мин.
уелс изтръгна точка хърватия последните секунди мача сплит

Отборите на Хърватия и Уелс завършиха наравно 1:1 в двубой от първия кръг на група D от квалификациите за европейското първенство по футбол в Германия през 2024 година.

„Шахматистите“ откриха резултата на стадион „Полюд“ в 28-ата минута, когато дълго изритана топката от страна на стража на домакините Доминик Ливакович в половината на „драконите“ бе овладяна от Андрей Крамарич, който с изстрел от дъгата на наказателното поле се разписа в долния ляв ъгъл на вратаря Уорд.

Две минути преди това красиво попадение на Иван Перишич от странична ножица бе отменено заради засада Йошко Гвардиол след центриране на Лука Модрич от фаул в наказателното поле на гостите.

Уелс успя да изравни резултата в третата минута от добавеното време на срещата след дълго изпълнение на тъч, играч на „драконите“ продължи топката към далечната греда, където връхлитащият Нейтън Броудхед с едно докосване се разписа в мрежата зад Ливакович.

В класирането лидер е Турция с актив от 3 точки, следван от от Улес с една и Хърватия с една. Латвия е на четвъртото място без точков актив, а на дъното е Армения.

57 са новите случаи на коронавирус у нас за последното денонощие
Испания постигна класика над Норвегия без Холанд на старта на евроквалификациите