Уеска се отлепи от дъното с победа като гост над Леванте

от Димитър Русев , Източник: БНР
12:49, 03.04.2021
Чете се за: 00:31 мин.
уеска отлепи дъното победа гост леванте

Уеска постигна много важна победа с 2:0 в гостуването си на Леванте от 29-ия кръг на Ла Лига. Героят на вечерта бе Рафа Мир, който реализира и двете попадения за своя тим в 15-ата и 54-ата минута. С този успех гостите взеха глътка въздух в битката за оцеляването си в елита, като поне временно се отлепиха от последното място в класирането.

Уеска взе контрола над мача рано-рано. Още в 15-ата минута Давид Ферейро прати дълъг пас в наказателното поле, където Рафа Мир се отскубна зад защитата и отблизо вкара за 0:1.

В 54-ата минута гостите удвоиха преднината си. Те организираха контраатака, Рафа Мир получи пред наказателното поле и елегантно прехвърли вратаря, отбелязвайки красив гол за 0:2.

Този резултат се запази и до края на двубоя, като така Уеска събра актив от 24 точки и се отлепи от последното място и излезе 18-и в таблицата. Леванте пък остава на 10-ата позиция с 35 точки.