Уест Хем се класира за 1/4-финалите на Лига Европа с гол на Ярмоленко в продълженията

Андрий Ярмоленко
08:51, 18.03.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Уест Хем победи Севиля с 2:0 след продължения в реванша от 1/8-финалите на Лига Европа. Севиля победи "чуковете" в първия мач с 1:0, но с общ резултат 2:1 английският тим продължава напред в надпреварата.

Томас Соучек се разписа през първото полувреме, за да изпрати мача в продължения. Андрий Ярмоленко вкара победното попадение в 112-ата минута.

Първото по-опасно положение в сблъсъка дойде в 29-ата минута. Михаил Антонио се озова очи в очи с Боно и стреля по земя, но вратарят спаси.

Натискът на лондончани продължи и се стигна до гол 10 минути по-късно. Томас Соучек засече с глава центриране на Михаил Антонио. Чехът е първия футболист, вкарал във вратата на испанския тим в два различни сезона от надпреварата, като първият му гол дойде през сезон 2018/2019, отново на 1/8-финалите, но с отбора на Славия Прага.

След почивката Боно отрази удар на Мануел Лансини, за да изпрати мача в продължения.

В 112-ата минута Пабло Форналс шутира от разстояние, но Боно изби топката в краката на Андрий Ярмоленко. Украинецът бе точен при добавката, за да оформи крайния резултат. Нападателят има 13 гола в надпреварата и е вторият най-резултатен украинец след Жуниор Мораеш, който има 14 попадения.

Севиля се превърна в отбора играл, най-много мачове в елиминационната фаза на турнира - 43 срещи.