Уест Хем спечели лондонското дерби срещу Тотнъм

"Чуковете" стигнаха до успеха след обрат

00:07, 08.12.2023
Лукас Пакета Саид Бенрама Уест Хем

Уест Хем победи Тотнъм с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Възпитаниците на Дейвид Мойс стигнаха до обрат след голове на Джаръд Боуен и Джеймс Уорд-Праус.

Домакините наложиха натиск на стадион "Тотнъм Хотспър", който се отплати в 11-ата минута. Кристиан Ромеро засече с глава центриране от ъглов удар на Педро Поро за 1:0.

След почивката обаче "чуковете" заиграха далеч по-смело в преден план и заслужено възобновиха равенството. След поредица от рикошети топката попадна на пътя на Джаръд Боуен, който стреля от движение.

Гостите се възползваха от грешка в противниковата отбрана, за да стигнат до обрат. След слабо връщане на топката към Гиермо Викарио, Джеймс Уорд-Праус стреля по земя, но в дясната греда. За негов късмет тя се върна в краката му, за да се разпише.

Тотнъм остава на 5-ата позиция в класирането с актив от 27 точки. Уест Хем заема 9-ото място в подреждането с 24 пункта.

В друг шампионатен мач от вечерта Евертън победи Нюкасъл с 3:0 с голове на Дуайт Макнийл, Адбулай Дукуре и резервата Бето през второто полувреме.