Уест Хем взе скалпа на Челси след зрелищен обрат

уест хем взе скалпа челси зрелищен обрат
16:17, 04.12.2021

Лидерът във временното класиране на Висшата лига Челси направи грешна стъпка при гостуването си на Уест Хем в двубой от 15-ия кръг на английското футболно първенство.

На "Лондон Стейдиъм" двата тима завършиха при резултат 3:2 в полза на "чуковете", въпреки че "сините" повеждаха два пъти в резултата.

Съставът на Томас Тухел откри резултата в 29-ата минута, чрез Тиаго Силва, който с глава засече центриране на Мейсън Маунт от ъглов удар и прати топката в мрежата на Лукаш Фабиански.

В 40-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на стража Едуар Менди срещу Джаръд Боуен. Зад топката застана Мануел Лансини, който отбеляза за 1:1.

Челси отново излезе напред в резултата в 44-ата минута, когато Хаким Зиеш центрира меко в наказателното поле на "чуковете", където Мейсън Маут стреля мигновено от воле и не остави шансове на стража на домакините.

Уест Хем изравни за втори път резултата в 56-ата минута след хубав изстрел на Боуен от границата на наказателното поле на гостите.

Домакините се поздравиха с трите точки благодарение на Артур Масуаку, който се разписа за крайното 3:2 в 87-ата минута на срещата.

Въпреки загубата Челси остава начело на таблицата с актив от 32 точки, докато Уест Хем е четвърти с 27 пункта.