Уест Хям с домакинска победа над Борнемут с 2:0

от Вяра Илиева
08:40, 25.10.2022
Чете се за: 01:40 мин.
Уест Хям

Уест Хям стигна до домакинска победа над Борнемут с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Защитникът на домакините Курт Зума и Саид Бенрахма от дузпа реализираха попаденията за Уест Хям.

27-годишният французин откри резултата в 45-ата минута, отбелязвайки от близко разстояние с глава. Ситуацията бе преразгледана със системата за видеоарбитраж за евентуална игра с ръка на германеца Тило Керер, но голът бе признат.

Футболистите на Уест Хям получиха правото да изпълнят дузпа в 90-ата минута. След нова консултация с ВАР, две минути по-късно алжирецът Бенрахма бе точен от бялата точка.

Мениджърът на гостите Гари О'Нийл не остана доволен от двете намеси на ВАР, особено при първия гол и получи официално предупреждение за коментарите си към реферите на почивката. Той трябваше да извърши две принудителни смени след първото полувреме заради контузии на вратаря Нето и нападателя Доминик Соланке.

След успеха Уест Хям заема десета позиция с 14 точки, Борнемут е 14-и с 13 точки.

Как живеят украинците без електричество? Разказ на журналистката Олга Баклаженко