Украйна си осигури двубой с Уелс за място на Мондиала

национален отбор Украйна футбол
23:40, 01.06.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Украйна победи Шотландия с 3:1 в полуфинален бараж за класиране на Световното първенство в Катар. Андрий Ярмоленко откри резултата, а Роман Яремчук удвои преднината на тима си. Калъм Макгрегър върна гол за шотландците, но резервата Артьом Довбик се разписа с последния удар по топката, за да сложи точка на спора.

Заради военното положение в Украйна двубоят беше отложен с няколко месеца.

В 33-ата минута гостите стигнаха до гол на стадион "Хемдън Парк" в Глазгоу, Шотландия. Руслан Малиновский изведе Андрий Ярмоленко сам срещу Крейг Гордън. Нападателя завърши атаката с прехвърлящ удар за 1:0. Той отбеляза своя гол №45 за страната си и изостава с три попадения от рекордьора по голове за Украйна Андрий Шевченко.

След почивката Роман Яремчук засече с глава центриране на Александър Караваев, за да покачи аванса на гостите.

Домакините намалиха изоставането си в 79-ата минута. Вратарят Георгий Бущан боксира топката в краката на Калъм Макгрегър. Полузащитникът стреля към противниковата врата, топката се отби от ръцете на стража и премина голлинията, макар само с милиметри.

В последната минута от мача Александър Зинченко изведе Артьом Довбик сам срещу вратаря, а нападателят оформи крайния резултат.

Победителят от двубоя ще се изправи във финалния плейоф срещу състава на Уелс. Крайният победител ще се класира за участие на Мондиала от 21 ноември до 18 декември.

Слънчево време днес
Войната: Украйна ще получи още въоръжение от САЩ и Германия. Русия все по-близо до превземане на Северодонецк