Премиерът на Унгария Виктор Орбан се срещна с новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп и с милиардера Илън Мъск в имението на Тръмп във Флорида.
"САЩ днес. Бъдещето започна! Следобед в Мар-а-Лаго с Доналд Тръмп, Илън Мъск и Майкъл Уолц", написа Орбан в социалната мрежа Екс.
Майк Уолц е номинацията на Тръмп за съветник по националната сигурност.
Унгарският премиер се срещна с Тръмп и през юли, за да обсъдят възможностите за мир в Украйна.
Орбан е поддръжник на Тръмп, наричайки го човек на мира, който бързо ще сложи край на войната в Украйна. Премиерът на Унгария беше и един от първите, които поздравиха Доналд Тръмп за победата му срещу Камала Харис на изборите през ноември.
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа