В експозицията има и апарати, използвани за комуникация по време на война
Испанският град Албасете е домакин на ново издание на изложбата на стари телефони, реставрирани от страстен любител на историята на телекомуникациите.
Уникалната изложба представя 135 експоната, някои от които са на повече от век.
По тях може да се научи как са работели централите в началото на 20-ото столетие.
В експозицията има и апарати, използвани за комуникация по време на война.
Хосе Симас, бивш служител на водеща испанска телекомуникационна компания, започва да събира и реставрира телефони след пенсионирането си. Реставрираните апарати могат да се видят до 5 февруари.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)