Успех за Борислава Христова и Сепси в Румъния, победи за българките в Исландия

Борислава Христова
Снимка: БФБаскетбол
10:31, 09.03.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Борислава Христова и Сепси записаха нов успех в румънското първенство - над Муреш след 115:62 у дома в мач от 20 кръг в шампионата.

Националката обнови личния си рекорд в румънския елит с екипа на Сепси, след като се отчете с 25 точки, допълнени от 2 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка за 23 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си Борислава Христова бе 5/8 от средно разстояние и 5/6 от тройката.

На 18 март Борислава Христова и тимът й ще излязат срещу Арад на Ива Георгиева.

Победи записаха българските баскетболистки в исландското първенство.

В елита Карина Константинова и Кефлавик победиха Хаукар с 85:64 в мач от 24-ия кръг. Тимът е с 21 победи и 2 загуби, а на 12 март Константинова и компания ще бъдат гости на Нярдвик.

Константинова започна сред титулярите завърши с дабъл-дабъл - 16 точки, 11 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 37 минути престой на паркета. При стрелбата си тя бе 3/10 от средна дистанция, 2/9 зад дъгата и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Преслава Колева и Шнайфел надвиха Атина със 75:61 в мач от 25-ия кръг. В групата на домакините не бе Йолана Косса. Колева започна в стартовата петица и остана в игра 30 минути. За това време бившата националка до 20 години записа 4 точки и 7 борби. При стрелбата си тежкото крило бе 2/8 от близко разстояние и 0/1 от тройката.