Успех за Петър Хубчев при завръщането му в Берое

берое отстъпи финалист лига европа
Снимка: ПФК Берое
15:22, 20.02.2022

Берое победи Царско село с 2:1 в мач от 20-ия кръг на родния елит. Седрик Каломбо откри резултата с акробатично изпълнение със задна ножица, но с голове на Джонатан Перейра и Алюн Фол гостите стигнаха до обрат.

В 7-ата минута Седрик Каломбо даде аванс на "царете" с паметен гол със задна ножица. Полузащитникът прехвърли Генадий Ганев с дебютния си гол за тима.

След почивката Джонатан Перейра засече от въздуха центриране на Христо Митев, за да възобнови равенството.

В 83-ата минута Алюн Фол донесе победата на тима си, след като бе изведен сам срещу Иван Дерменджиев от Умар Камара. Ситуацията бе преразгледана с ВАР и попадението бе зачетено, за да оформи крайния резултат.

Наставникът на Берое Петър Хубчев бележи победа в първия си шампионатен мач след завръщането си в клуба.

Берое заема 7-ата позиция в класирането с актив от 28 точки. Царско село остава последен в подреждането с 11 пункта.