Успешен старт за Азаренка, Самсонова и Андрееску в Гуадалахара

от Вяра Илиева
11:02, 18.10.2022
Чете се за: 02:07 мин.
Виктория Азаренка тенис

Двукратната шампионка в турнирите от Големия шлем Виктория Азаренка започна с победа участието си в последния за сезона турнир на WTA в Гуадалахара (Мексико) с награден фонд 2,527 милиона долара.

Азаренка победи с 6:4, 6:2 20-годишната рускиня Елина Аванесян. Във втория кръг тенисистката от Беларус ще срещне водачката в схемата Паула Бадоса от Испания.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2019 година Бианка Андрееску също започна с успех. Канадката надигра с 6:2, 6:4 швейцарката Джил Тайхман и във втория кръг ще играе с 16-ата поставена Петра Квитова, която отстрани на старта Бернарда Пера от САЩ с 6:3, 7:5.

Рускинята Людмила Самсонова, която се намира в страхотна спортна и успя да спечели три титли за по-малко от два месеца надделя в първия кръг над естонката Кая Канепи с 6:1, 7:5. Във втория кръг Самсонова ще играе с номер 2 в схемата Арина Сабаленка от Беларус.

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Белинда Бенчич от Швейцария спечели трудно срещу финалистката от Откритото първенство на САЩ през миналия сезон Лейла Фернандес (Канада) със 7:5, 6:7(1), 6:3.

Надпреварата в Гуадалахара е последна преди финалния турнир на осемте най-добри през сезона във Форт Уърт (САЩ), който започва в края на октомври.