Успешен старт за Росица Денчева на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия)

Поставената под №4 в схемата българка победи категорично Елена Грекул от Украйна.

росица денчева
Снимка: БФ тенис
17:21, 07.08.2024
Чете се за: 00:55 мин.

Росица Денчева се класира втория кръг на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №4 в схемата Денчева разгроми с 6:2, 6:1 Елена Грекул от Украйна. Срещата продължи 77 минути. 17-годишната Денчева спечели девет от последните десет гейма в мача. Във втория кръг Росица ще играе срещу победителката от мача между квалификантките Ива Лакич от Черна гора и Йована Груич от Сърбия.

Квалификантката Галена Кръстенова загуби в първия кръг с 5:7, 3:6 от Анастасия Запринюк от Украйна. Срещата продължи час и 52 минути.

Ани Вангелова загуби с 3:6, 4:6 от първата поставена в схемата Аня Станкович от Сърбия за 99 минути игра.

България е най-силно засегнатата от горски пожари страна - членка на ЕС от началото на годината