Уулвърхемптън се възползва от слабата форма на Челси и спечели срещата на "Молиню"

Марио Лемина и Мат Дохърти се разписаха за "вълците"

17:00, 24.12.2023
Чете се за: 01:50 мин.
Уулвърхемптън Марио Лемина Матеуш Куня

Уулвърхемптън победи Челси с 2:1 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Марио Лемина и Мат Дохърти се разписаха за "вълците".

През първото полувреме на стадион "Молиню" в Уулвърхемптън гостите отправиха два точни удара, но не успяха да се разпишат. В една от ситуациите Рахийм Стърлинг се озова сам срещу Жозе Са, като имаше Коул Палмър и Николас Джаксън до себе си. Англичанинът обаче постъпи егоистично и стреля право в противниковия вратар.

След почивката Марио Лемина даде аванс на домакините. Полузащитникът засече с глава центриране от ъглов удар на Пабло Сарабия.

До края на двубоя столичани владееха топката, но така и не застрашиха противниковата врата в редовното време. Вместо това резервата Мат Дохърти се разписа в добавеното време, за да подпечата успеха на тима си.

В продължението на втората част лондончани все пак стигнаха до почетно попадение. Центриране в наказателното поле на Рахийм Стърлинг рикошира в крак на бранител. Топката стигна до Кристофър Нкунку, който бе точен с глава.

Уулвърхемптън изравни Челси по точки в класирането. И двата отбора имат по 22 пункта, но "сините" са 9-и заради по-добра голова разлика.